איסוף עצמי: רחוב מוטה גור 9 פתח תקוה

 

 

  

24. כיצד מאריכים את חיי הסוללה במחשב הנייד

דף הבית >> 35.מאמרים >> 24. כיצד מאריכים את חיי הסוללה במחשב הנייד
מאריכים את חיי הסוללה
 
מפיקים את המיטב

כדי ליהנות מהסוללה לאורך זמן, צריך להשתמש במחשב הנייד באופן נכון ולהימנע מפעולות בזבזניות. העיקרון הוא שכמה שפחות זה כמה שיותר. ככל שתבקשו מהמחשב לעשות פחות, כך תחזיק הסוללה שברשותכם יותר. רוצים לקרוא מסמך PDF במשך שעתיים - זה אפשרי. רוצים לראות סרט במשך שעתיים - אפשרי אך בעייתי. אז מה אפשר לעשות?

אם תיכנסו ללוח הבקרה ומשם ל-Power Option, תמצאו שתי תצורות המתאימות במיוחד למחשבים ניידים: "Portable/Laptop" ו"Max Battery". השתמשו בראשונה באופן שוטף ובשנייה רק כאשר אתם משתמשים במחשב לצרכים שאינם דורשים הרבה משאבי מערכת, כמו קריאה של מסמכים.

ככל שהמסך בהיר יותר, כך נדרשת הסוללה למאמצים כבדים יותר. הכהו את המסך ככל שיאפשרו זאת עיניכם הדוויות. תאורת חדר נכונה היא שותפה מועילה במאמץ.
אין רשתות אלחוטיות בסביבה או אין בהן צורך? לחצו על כפתור הרשת האלחוטית והפסיקו את פעולתה. הפעילות האלחוטית היא צרכנית בזבזנית של חשמל ורצוי להימנע ממנה כאשר מסתמכים על הסוללה.

בזמן שלא משתמשים במחשב, כדאי לכבות את המסך כך שיעבור למצב המתנה.
ככל שיש יותר יישומים פעילים, המעבד והדיסק פועלים ביתר שאת, וככל שאלה פעילים יותר כך מצטמצמים חיי הסוללה. לפני שמתחילים בעבודה אינטנסיווית הנסמכת על הסוללה, כדאי לסגור כל מה שלא חייב להיות פתוח, כולל אותם אייקונים ליד השעון ותהליכים אזוטריים בזיכרון. אם צריך עזרה בכך, נסו את  
שומרים על חיי הסוללה

חשוב להניח את המחשב על משטח ישר לא על המיטה (לא לחסום את האוויר מלמטה אחרת החום לא מתפזר).  לא להוריד את גומיות התחתית  של המחשב.
הסוללות החדשות אינן דורשות ריקון תכוף. נהפוך הוא. עם זאת, כדאי לטעון אותן במלואן עם הקנייה, לרוקן לחלוטין ושוב לטעון. לאחר מכן אפשר לרוקן את הסוללה ולמלא אותה מחדש בערך פעם בחודש.
בדגמים המאפשרים זאת, כדאי לנתק את הסוללה כאשר מחוברים לחשמל בכבל במשך שעות ארוכות. החום אינו עושה טוב לסוללה, ומחשב הפתוח רוב שעות היום לאורך זמן יפגע ביכולות הסוללה במידה רבה.
www.afik2.com,www.afik2.co.il

קונים חדשה
מחירה של סוללה חדשה אינו דבר של מה בכך, אך לעתים האובדן בשעות עבודה אינו מצדיק את החיסכון. הנציגים הרשמיים והחנויות שבהן נרכש הנייד עלולים לפשוט את עורכם עם מחירים שמאמירים עד 1,000 שקל, ולכן כדאי מאוד לקבל הצעות מחיר גם מחברות המתמחות ביבוא של סוללות ניידים כמו "אפיק"

www.afik2.com

 

לייבסיטי - בניית אתרים