איסוף עצמי: רחוב מוטה גור 9 פתח תקוה

 

 

  

איך להטעין מצברים וסוללות

דף הבית >> 35.מאמרים >> איך להטעין מצברים וסוללות

 איך להטעין מצברים וסוללות

 

טעינת סוללות ומארזי סוללה

  טעינה ושמירה של סוללה עופרת  חומצה  הוא חיונית עבור חיי סוללה ארוכים. אך זה רבים ושונים מטעני סוללות עופרת חומצה ,  קל למצוא אחד שמתאים לצרכים שלך. כאן תוכלו למצוא כיצד להתחבר למטען והסוללה. הערה: חומצה גופרתית שמכילה הסוללה הינה חומצה שמסוגלת לעשות נזק . הגן על עצמך עם כפפות ומשקפי בטיחות בעת טיפול סוללות SLA.

חיבור סוללה אחת ומטען אחד


איור 1.

זהו החיבור הבסיסי ביותר של סוללה וגם מטען לסוללות עופרת חומצה. הקפד תמיד לחבר את המטען ואת הסוללה בצורה נכונה. ממחבר הפלט של המטען החיובי (אדום) לפלוס של הסוללה  . והמחבר של המטען  (שחור)   מתחבר אל למינוס של הסוללה  . זכור: להתחבר פלוס לפלוס  ומינוס למינוס. בכדי להטעין את הסוללה המטען חייב לספק מתח גהוב יותר במקרה הנ"ל מתח המטען צריך להיות 13.8V.

טעינת סוללות בתצורה שונה

זה אפשרי עם מטען אחד לטעון סוללות מרובות בו-זמנית. דוגמאות אלה מפורטים לעיונך בלבד. אם אתה לחלוטין לא מבין הדוגמאות האלה או איך לחבר את המטען, אנו ממליצים לפנות טכנאי מנוסה. חיבור המטען באופן שגוי יכול לגרום לסוללה להתנפח,או לקצר את המטען.

שני סוללות מחוברות בטור, ושני מטענים מטעינים כל סוללה בנפרד


איור 2.

בדוגמא לעיל, זה מראה  2  סוללות 12V מחוברות בטור; וכתוצאה מכך מארז הסוללות הינו 24 וולט. חיבור כל סוללה ישירות למטען אחד זו הדרך הטובה ביותר להבטיח כל הסוללות תיטען לחלוטין במלואה.באמצעות הטענה עם 2 מטענים מבטל את רוב הבעיות הקשורות לאיזון בין הסוללות.

חיבור 2 סוללות בטור, מטען אחת


איור 3.

מארזי סוללות 24V ניתן לטעון גם באמצעות מטען סוללות 24 וולט בודד (יש לציין שמתח המטען צריך להיות 27Vׂ)

טעינה מקבילה של סוללות


 

טעינת סוללות בטור / מקביל

טעינת ארבע סוללות בטור/ מקבילה (דוגמא 1) 
איור 5.

באיור 5, זוהי הדרך הטובה ביותר כדי להטעין את המצברים שמחוברים בטור /  מקביל . מטען אחד 24 וולט   יעשה עבודה טובה יותר מהשימוש בשני  מטענים של 12Vבדיוק כמו באיור 4, חוט W2 ​​משמש כדי לאזן את ירידת המתח באופן שווה על פני שתי הסוללות  במהלך טעינה. שני מטענים, ארבע סוללות טור / מקבילה (דוגמא 2)


איור 6.

איור 6 יש לנו שני סטים של שתי סוללות מחוברות במקביל. אז שתי קבוצות מקבילות אלה מחוברות בסדרה על ידי חוט   (W2). אתה יכול להשתמש במטען 24V אחת, כמו באיור 5, מבלי לדאוג לחוסר איזון מתח.

לייבסיטי - בניית אתרים